Opryszczka wargowa – wirus HSV

Opryszczka wargowa (zwana również „zimno”, „febra”) to choroba wirusowa, z którą wiele osób zmaga się dość często, zwłaszcza z jej przykrymi objawami.  Dzięki odpowiednim świetle możemy również zmniejszyć dolegliwości występujące przy zarażenia nią aż do zupełnego jej zaniku w ciągu 1-2 dni, i to niezależnie od etapu rozwoju (czy to początkowe zaczerwienienie, czy występujące już pęcherze).

Według badań przeprowadzonych przez Departament Dermatologii Harvard Medical School oraz Wellman Center for Photomedicine Massachusetts General Hospital (obie instytucje z Bostonu w USA) na osobach z opryszczką po sesji światłem czerwonym i IR uzyskano aktywacje i proliferacje limfocytów oraz makrofagów, a także syntezę i ekspresję cytokin. Zaobserwowano u nich również stłumioną reakcję tuberkuliny w miejscu naświetlonym oraz okolic. Spośród 35 pacjentów z nawracającą infekcją wirusa Herpex simplex (czyli opryszczka), u których naświetlano codziennie w okresach bez nawrotu objawów uzyskano znaczne wydłużenie odstępów między reemisjami do 3 miesięcy.

Na podstawie tych badań opracowano niewielkie urządzenie HSV-1, które posłuży każdemu, kto zmaga się z częstą opryszczką wargową.

 

opryszczka

 

Te urządzenie świeci specjalnym, czerwonym światłem, które działa przeciwbólowo (najczęściej po 20-30 minutach nie czuje się już bólu i pieczenia) i pośrednio bardzo pozytywnie wpływa na układ odpornościowy (w wyniku aktywacji limfocytów i zwiększenia ilości cytokin).  Czerwone światlo i podczerwień są całkowicie bezpieczne, w przeciwieństwie do części światła niebieskiego i ultrafioletu.

 

Stosowanie jest bardzo proste:

  • włączyć urządzenie za pomocą małego przycisku z boku,
  • przyłożyć światłem do miejsca zarażonego opryszczka,
  • trzymając cały czas odczekać aż światlo samoczynnie wyłączy się (po ok. 7 minutach),
  • powtarzać tę czynność co 2-3 godziny.

Z reguły wystarczy 5 – 6 sesji pierwszego dnia i 1 – 2 sesje drugiego dnia.

W każdej chwili można przerwać świecenie wyłączając urządzenie. W czasie sesji miejsce, w którym jest opryszczka, musi być czyste, bez makijażu.

Obudowa jest tak zaprojektowana, by w razie potrzeby można było odkazić ją spirytusem lub innym preparatem antyseptycznym.

 

Urządzenie te jest jednorazowego użytku. Jego wymiary to 5 x 2 cm, a waga – 15 gram. Baterie wystarczą na ok. 50 sesji. Po zużyciu trzeba je zutylizować tak jak podobne urządzenia elektryczne/elektroniczne.

 

Urządzenie HSV-1 spełnia normę IEC 60335-2-27:2009: Elektryczny sprzęt do użytku domowego i podobnego – Bezpieczeństwo użytkowania – Część 2-27: Wymagania szczegółowe dotyczące urządzeń do naświetlania skóry promieniowaniem podczerwonym i nadfioletowym.

 

Opryszczka pospolita – więcej informacji…