Światło i zmarszczki

Światło składa się z różnych pasm częstotliwości podzielonych na to, co widzimy jako kolory. Kiedy widzimy tęczę lub światło załamujące się przez kryształowy pryzmat, wiemy, że światło słoneczne zawiera wszystkie kolory, począwszy od ultrafioletu (UV) , aż do czerwieni i podczerwieni. Każdy kolor wnika w ludzką skórę na różnych głębokościach w zależności od długości fali, przy czym promieniowanie UV ledwo wchodzi w naskórek, a podczerwień jest w stanie dotrzeć do głębszych partii skóry.

Wszystkie kolory mają różne właściwości, ale niebieski, czerwony i podczerwień są najczęściej wykorzystywane ze względu na korzyści zdrowotne. Niebieskie światło ma działanie przeciwdrobnoustrojowe i dlatego jest powszechnie stosowane w leczeniu skóry skłonnej do trądziku w celu kontrolowania bakterii Propionibacterium acnes odpowiedzialnych za większość wyprysków.

Czerwone światło stało się ulubieńcem terapeutów i kosmetyczek ze względu na jej zdolność do zwiększenia krążenia i stymulowania produkcji kolagenu i elastyny w skórze właściwej, co poprawia jędrność i elastyczność skóry, redukując w ten sposób zmarszczki. Aby uzyskać widoczne rezultaty, wymagana jest wielokrotna ekspozycja na źródło światła, ale po jego osiągnięciu potrzebne jest mniej sesji, aby utrzymać poprawę.

światło w skórę

„Jeśli energia światła ma właściwą długość fali, komórki w warstwie skóry właściwej przekształcą tę energię świetlną w ATP (adenozyno-5′-trifosforan), który jest paliwem używanym przez komórkę do wykonywania swojej pracy. warstwa skóry właściwej ma za zadanie wytwarzanie kolagenu (który nadaje skórze pełnię lub jej wygląd) i elastyny (które dają skórze zdolność odbijania się) . Dlatego odpowiednie światło diody LED dają komórkom „pełny zbiornik paliwa”, a te komórki fibroblastów zaczną produkować kolagen i elastynę, tak jak wtedy, gdy miałaś 20-25 lat”

(źródło: http://www.huffingtonpost.com.au/2016/05/12/exactly-what-led-light-therapy-is-and-why-its-good-for-your-ski_a_21376338/)

 

Wystarczy tylko kilka sesji po kilkanaście minut, bez zastrzyków, szkodliwej chemii, czy zabiegów mechanicznych, a efektem będzie poprawienie wyglądu cery za pomocą nowego kolagenu (który wypycha fałdy zmarszczek) i nowej elastyny (która pomaga wygładzić skórę i nadać jej większą elastyczność).

 

Specjalne do tych celów urządzenia, oprócz emisji światła czerwonego, generują ciepło, które działa na rozkład komórek tłuszczowych w głębszych warstwach skóry. A równoległe pobudzenie światłem układu krwionośnego i limfatycznego pozwala na usunięcie tłuszczu i zmetabolizowanie go przez organizm. Zjawisko te wykorzystywane jest do redukcji cellulitu, głównie na udach.

Informacje dotyczące wpływu czerwonego światła LED na skórę można znaleźć na stronie: https://www.skinnybitch.net/red-light-therapy-reviews-results/