Zabiegi i leczenie światłem

Zabiegi światłem czerwonym i podczerwonym stały się powszechnie stosowanym narzędziem do terapii fizycznej, które dostarcza energii uzdrawiającej do głębszych tkanek, redukując ból i stan zapalny oraz przyspieszając powrót do zdrowia po urazie lub zabiegu chirurgicznym (stosowany jest również przy redukcji śladów po rozstępach).

Zabieg wykorzystuje moc światła, by przyspieszyć naturalne procesy odmłodzenia i naprawy skóry, a dzięki temu twoja skóra jest nawilżona o 300%. Ze skóry powoli znikają wszelkie zaczerwienia i podrażnienia oraz poprawia się blask i równowaga produkcji sebum. Sebum to naturalny lubrykant owłosionej i nieowłosionej skóry, wydzielany przez gruczoły łojowe. Zapewnia miękkość skóry oraz tworzy na niej ochronną warstwę antybakteryjną i przeciwgrzybiczą (źródło: Wikipedia)

Zabiegi te działają korzystnie na układ krwionośny i limfatyczny oraz emitujace przez diody LED ciepło rozgrzewa głębsze warstwy skóry, zatem z powodzeniem mogą one być stosowane do redukcji cellulitu.

Terapia w podczerwieni pozwala ciału absorbować to korzystne spektrum światła na poziomie komórkowym, odnosząc się do wielu warunków zdrowotnych w ich pierwotnej przyczynie, działając w sposób całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny (w przeciwieństwie do innych zabiegów tego typu). Pozwala całkowicie się zrelaksować pod ciepłym blaskiem diody LED, zapewniając natychmiastowe poprawę wyglądu, koloru i wyglądu skóry. Cały proces jest tak łatwy, można przeprowadzać go samodzielnie w domu.

Urządzenia emitujące czerwone (najlepiej w kolorze tzw. hyper red lub deep red, czyli 640 – 660 nm) są doskonałe na delikatne i głębsze zmarszczki. Takie światło w kolorze głębokiej czerwieni:

– zwiększa produkcję kolagenu i elastyny,

– pomaga wygładzić zmarszczki,

– poprawiania nierówności skóry,

– poprawia wygląd skóry,

– pobudza krążenie i układ limfatyczny,

– rewitalizuje cerę,

– zamyka pory skóry,

– nadaje młodzieńczego wyglądu skóry.

Na poniższym zdjęciu twarz przed i po 20 minutach naświetlania silnym światłem (źródło: https://www.beausynergy.co.uk/treatments/led-light-therapy/)

zabiegi światłem
Zmarszczki na czole u 43-letniej kobiety po sesjach naświetlania światłem czerwonym  (źródło: https://www.mynuface.com/pages/real-results)

czoło

Poprawa wyglądu skóry na szyji i czole (źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3926176/#!po=48.6111)

szyja-czolo

Często jest to stosowana w profesjonalnych zabiegach na twarz (po złuszczaniu i przed nawilżeniem) jako sprawdzona metoda przeciwstarzeniowa.

Nie należy mylić tej metody z laserem! Zabiegi światłem czerwonym zostały pierwotnie opracowane w celu szybkiego śledzenia gojenia się ran i pooperacyjnych blizn (czyli zalecane są również przy usuwaniu blizn po rozstępach). Odmładzanie zdrowej skóry było szczęśliwym zbiegiem okoliczności.

W sprzedaży dostępne są nie tylko profesjonalne, kosztowne lampy, ale także urządzenia nadające się do użytku domowego w przystępnej cenie.

Zabiegi przeprowadza się od dwóch do trzech razy w tygodniu w ciągu czterech do sześciu tygodni. A następnie 1-2 razy w tygodniu w celu podtrzymania produkcji kolagenu. Przyjemne uczucie w czasie naświetlania jest podobne do leżenia na letnim słońcu.

Metoda ta to dobry i bezpieczny sposób dla wszystkich rodzajów skóry. Jedynymi przeciwskazaniami są choroby serca, ciąża, epilepsja, choroby tkanki łącznej, choroby autoimmunologiczne i karmienie piersią.